Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niepotrzebną broń już odruchowo zostawiam u poległych (nawyk z innych modów). Na save-y mam oddzielny folder. Zostawiam 3-4 w savedgames (to też odruch). Schowki mam 4. Jest tam trochę. Wziąłem sobie do serca Twoje rady, aby niczego rzadkiego nie sprzedawać. Można je trochę odchudzić. Ale myślę, że to nie to. Tylko co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wszelkie próby naprawy zawiodły postanowiłem zastosować środki radykalne.

1. Postawiłem od nowa podstawkę.

2. Ściągnąłem i zainstalowałem jeszcze raz moda.

Gra ruszyła na starych save-ach, niestety ze starymi przycinkami. Takimi samymi.

Co mi zostało ? Zacząć moda od początku. I zacząłem. Idzie idealnie. Bez żadnych zacięć. Po za tym będę mógł (odpukać !) zaobserwować moment zacięć. To będzie pomocne w diagnozie i ewentualnej naprawie.

@Anton Gorodecki do bad sector-ów używam narzędzia Windowsa (odzyskiwanie i naprawa).    

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając spolszczenie, kolejny raz dotarłem do końca moda. To mój pierwszy mod, który przeszedłem kilka razy pod rząd i nie nudziło mi się, mimo że wiedziałem co zaraz się wydarzy i gdzie szukać tłustych schowków. Zająłem się zbieraniem osiągnięć i zebrałem wszystkie., wg. rodzajów i tylko w jednym rodzaju mam najniższy stopień. Reszta to komplet. Nabrałem wprawy w walce nożem, zadeptywaniu tuszkanów, czy celnym rzucaniu granatami.

Daję kilka screenów z ostatniej gry.

ss_user_09-23-16_18-00-39_(garbage).jpg

Spoiler

ss_user_09-22-16_19-41-55_(darkvalley).jpgss_user_09-22-16_17-28-11_(k01_darkscape).jpgss_user_09-22-16_20-07-17_(k01_darkscape).jpgss_user_09-21-16_17-08-13_(karier).jpgss_user_09-23-16_13-06-19_(escape).jpg

ss_user_09-23-16_20-35-24_(military).jpg

A szukającym nowego moda do gry, sugeruję aby grać w niego teraz, kiedy jest sporo grających i w razie problemu będzie miał kto podpowiedzieć.

Mody "starszego pokolenia" zostawcie sobie na później.

 

 

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy mają zamiar grać, mam wideo poradnik (The Valera Play). Jego zaletą jest to, że chronologicznie przedstawia odnajdywanie schowków, kluczy i sejfów.

www.youtube.com/watch?v=-r0baxwcnes 

Mam pytanie natury technicznej. Grając pierwszy raz miałem opcję - ciągłe kucanie. Teraz, grając drugi, tej możliwości nie ma. Próbowałem wpisać w user.ltx, ale to nic nie daje. Po wpisaniu, gra tworzy drugi user.ltx i dalej jej nie ma.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo- skoro podstawka nie ma, to nie mogłeś mieć. Wygląd menu w opcjach ustawień jest jednakowy dla gry i moda. Trzeba by dokonać zmiany w plikach PDA i dodać taką opcję. Może mechanicy coś na ten temat wiedzą. Ale gdyby to było możliwe, to już dawno byłby na to fix.

Ale spróbuj tej opcji przypisać CapsLock, może akurat się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - czyli że wziąłeś u Barmana drugą opcję, szukania wielu artefaktów zamiast Plazmowej gąsienicy. Można i tak, ale zadanie na Gąsienicę jest ciekawsze. Wróć do Barmana, bo mnie z gry wychodziło, że te zadania u niego można zmienić. Kiedy przyniosłem mu Gąsienicę, mówił, że czekał kiedy przyjdę zmienić na to, co Ty robisz.

A wracając do Nibykompasów. Szanuj je, bo będziesz potrzebował aż 10 dla Sacharowa, aby pchnąć fabułę. Większość z nich znajdziesz w schowkach, pojedyncze w trupach. I nie ma zasady w jakich anomaliach się pojawiają. Szukanie w poradnikach mija się z celem, bo te poza schowkami mają spawn losowy. Ale najczęściej w "gorących" anomaliach.

Kiedy postawisz już wszystkie wykrywacze artefaktów we wszystkich anomaliach, otwórz mapę w osobistym PDA i najeżdżaj na anomalie. Wyświetlą Ci się wszystkie arty jakie akurat w anomalii są. Jeśli Nibykompas nie będzie się wyświetlał nazwą, tylko skryptem, to idź i zapisz się w anomalii i wczytaj zapis. Wtedy się pojawia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7

Nie to jest jedno z pierwszych zadań dla barmana za Koniak dla Wilczarza karze nam szukać jednego rzadkiego artefaktu (niepamiętanie nazwy chodziło chyba o jakąś gąsiennicę albo coś) lub karze znaleźć: 3 meduzy, bateryjkę, korale mamy, błonę, kulebiaka i 2 nibykompasy. Wybrałem szukanie zwykłych artów i teraz mam kłopot ;) Mam wszystkie oprócz tych nibykompasów.

U to trochę lipa, że w schowkach i sejfach, myślałem, że respią się normalnie jak artefakty w anomaliach. To sobie poszukam.

@kondotier

A spoko. idę dalej wstawiać detektory do anomalii. Dobrze wiedzieć, że w anomaliach też są bo już się bałem.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz skojarzyłem to zadanie od barmana, jak @kondotier napisał. Ja wziąłem to na plazmową gąsienice, zdecydowanie lepsze od szukania dodatkowych nibykompasów. Co do anomalii, to pewnie potrzebne będą zaawansowane detektory, bo np. niedźwiedzie nie wykrywają wszystkich, chociaż skanery pokazują ich obecność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rozmowa o zamianie, była u mnie ukryta. Najpierw takie zwyczajne cześć, a po tym dopiero właściwy dialog. W tym modzie jest taka opcja, że przy dużej ilości dostarczanych itemów ( Sacharow, Kardan ) można je dostarczać pojedynczo i w finale się sumują. Nie wiem jak akurat w tym zadaniu, bo go nie wybierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 - a miałeś też potrzebne arty?

Możliwe, że nie wszystkie zadania są jednakowo rozliczane. Np. dostarczając narzędzia rusznikarzom, nie musimy ich dostarczać po kolei. Jeśli w wykazie zadań najedziemy na umieszczonego już w nich rusznikarza, dostajemy opis jakich narzędzi jeszcze brakuje.

Z całej litanii itemów potrzebnych dla Doktora, mamy sygnalizację znalezienia poszczególnych grup.

Zadanie na te arty dla barmana, też chyba ma tę opcję. Nie jestem w stanie spamiętać wszystkich opcji, jakie były tłumaczone. A może akurat to tłumaczył inny tłumacz.

U Sacharowa jest komunikat, że mamy części mutantów i musimy znaleźć arty. Kiedy cokolwiek ze znalezionych przeniosłem do schowka, od razu była sygnalizacja braku. Trzeba na takie komunikaty zwracać uwagę, bo często są wyświetlane, a my mamy otwarte okno które je zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.