Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zombiaków na początku Limańska najłatwiej załatwić w anomali elektrycznej pomiędzy budynkami po lewej. Najpierw mała przebieżka koło nich aby się zebrali w kupę na ulicy, a potem uciekamy za anomalię. Włażą grzecznie do niej.

Limansk-zombi.jpg

 

I jeszcze idziemy za dalszy budynek po apteczki. Przy skrzyżowaniu najlepiej biegiem w zaułek w prawo, i za budynkiem jest przejście do fontanny. Od strony skrzyżowania psy zabijamy nożem stojąc za barierką klatki schodowej, a potem idziemy w stronę fontanny. Jak snorki rusza za nami, uciekamy do przejścia za budynkiem. One wchodzą za siatkę. Kiedy wracają, wskakujemy ostatniemu na plecy i ciach nożykiem. I tak w kółko. Zostaną koło fontanny tuszkany do rozdeptania i pijawa. Zombiaków i połamańców za przedszkolem sobie darujemy. Uciekamy do mostu. Jest trochę snorków zajętych kolejna pijawą. Po drugiej stronie mostu dobry schowek na pace.

Zombiaków i połamańce załatwimy przy kolejnej wizycie, już lepiej wyposażeni i uzbrojeni.

@tom3kb- musisz pogadać, bo położysz kwesta i trzeba będzie powtarzać od wzięcia zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oddasz zleceniodawcy? Zniknęli bo cię zrobili w konia. Znalazłeś art za nich.

Artu nie oddajesz. Prowadź dialog aby się odwalili, czy coś tak.

 

DODANO: A co dotyczy tego artu o trzech nazwach. "świecidełko" miało być małą literą, jako określenie. Zleceniodawca przecież nie wie, co w schowku jest. A przy Bengalskim ogniu pisze, że jest to  "odmiana" Bengalskiego ognia. Czyli nie błąd, a porównanie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po pierwszym zginięciu, uchytrzyłem się i stanąłem za ich plecami z palcem na Esc. Koniec gadki, Esc wyjście z okna dialogowego i chodu za budynek. Zanim się odwrócili, miałem sekundę czasu.

W modzie jest wojna pomiędzy szabrownikami a innymi klanami. Zdarzało mi się, że po teleportacji trafiałem na taką wojnę i obrywałem od obu stron. Trzeba więc uważać, aby chcąc pomóc, nie stać się ofiarą ślepej kuli.

 

@tom3kbUwzględniłem, że to tłumaczenie z różnymi nazwami artefaktu, może faktycznie sprawić graczom problem.

Czy możesz sprawdzić wklejając te dwa załączone pliki do pol ( zrób sobie kopie istniejących ) i sprawdzić na starych zapisach, czy jest teraz bardziej zrozumiałe?

Pliki usunąłem - kondotier. Są w postcie niżej.

 

Bo dotyczy to plików z patcha3 i trzeba w nim to uwzględnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Pliki podmieniłem odpaliłem save z przed zadania ale teksty mam po staremu. Tylko ja nie mam zainstalowanego tego fiksa3 to może dlatego nie działa albo wstawiłeś stare pliki tu przez pomyłkę.
W rozmowie nadal mam świecidełko, jeden numer to 18 drugi 19 i w opisie zadania Bengalski ogień.

ps. a dzisiaj wyjeżdżam i pewnie nie będzie mnie parę dni to więcej nie po testuję bo na wsi mam słabego kompa, tam w Poszukiwaczy Zaurusa znowu gram ;)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję je jeszcze raz.

W pliku dialogowym zobacz linię 477, a w tym drugim quests linię 46. W obu będzie nazwa Świecidełka i nr 19. Znika Bengalski ogień.

st_dialogs_red_forest.xml

st_quests_red_forest.xml

Wklejasz jak myślę, ze zgodą na zamianę? Pliki są bez fix3.

A znalezisko ma nazwę Błękitny ognik. Dlaczego? Odpowiedź w jego opisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w schowku 3 kategorii razem z uszanką rękę zombie i Nibykompas. Na pierwszy prezent cieszę się jak dziecko, drugi będę nosił jako amulet szczęścia, a trzeci... przyda się, czy sprzedawać? Deficyt gotówki podpowiada handel, no ale z głodu nie umieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - A czytałeś #1? Przecież tam wyraźnie napisałem, co należy zbierać i chomikować od początku moda. Są tam też wymienione nibykompasy. To arty kwestowe, bardzo trudne do znalezienia. A trzeba będzie ich aż 10.

Na lokacji Rudy las, na początek można sobie pozwolić na sprzedawanie dla kasy tuszek tuszkanów, choć jedna sztuka jest kwestowa. Ale ich nie zabraknie. Spawnują się bez końca. A NPCe dobrze za nie płacą. Lepiej niż Sacharow.

I jeszcze to. Sprawdziłem tego fixa od Ranger801 na napisy do filmiku w Parowie. Tym razem nie miałem z nim kłopotów, a znajomość dialogów z tego filmiku jest niezbędna do zrozumienia zadania po nim postawionego. Radzę go wstawić. Tym bardziej, że w paczce jest antyfix, który w razie jakiś problemów usuwa fixa z moda.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu patcha nr 3 do gry bez niego i jego spolszczenia, oraz wstawieniu wybranych czitów - z nimi ostrożnie, bo można sobie nimi zniesmaczyć moda, stanie się nudny - u mnie stare zapisy zadziałały bezproblemowo. Tak powinno być u wszystkich, chyba że wykazali się nadmierną aktywnością i sami w modzie namieszali.

Usprawnienia zrobione przez Rangersa801 i Hobbyego, też powinny zadziałać, bo są poza zmianami zrobionymi prze patch nr 3. Ale może się zdarzyć, że patch nanosząc swoje poprawki je ustawił po swojemu, ze względu na zmiany robione w tych samych plikach. Nie porównywałem takich plików. Muszą to zrobić Rangers801 i Hobby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje úprava

https://ulozto.cz/!E3yRZmHhn/gamedata-zip

částečně vylepší stav nacházených zbraní a účinnost zbraní s nasazeným tlumičem.

Účinnost tlumičů nekoliguje s žádným patchem.

Stav nacházených zbraní částečně vylepší základní verzi ale není tak velká jako dodatek 2 a 3 v souboru "Zmiana łupu w trupach".

Instalací dodatku  2 a 3 v souboru "Zmiana łupu w trupach" budeme nacházet zbraně v dobrém až výborném stavu s náboji a rubly a Zóna se změní v procházku po supermarketu a bude nuda.

Moje úprava zlepšuje stav nacházených zbraní na 40% ale ty dodatky  2 a 3 v souboru "Zmiana łupu w trupach" až na 80%.

TŁUMACZENIE:

Moja poprawka
link
częściowo poprawia stan znajdowanej broni i jej skuteczność z zastosowaniem tłumika.
  Stan znajdywanej broni częściowo poprawia podstawową wersję, ale nie tak mocno jak w dodatku 2 i 3 w "Zmiana łupu w trupach".

Po instalacja dodatku 2 i 3 ze "Zmiana łupu w trupach" znajdziemy broń w dobrej do doskonałej kondycji z nabojami i  rublami. Gra staje się spacerem po supermarkecie i będzie nudna.

Moja poprawka zmienia stan znajdowanej broni, ale do 40%. A poprawki 2 i 3 w "Zmiana łupu w trupach" nawet do 80%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Czytałem, ale pomroczność jasna :) Narzędzia widziałem, ale po "Kardana" już nie. Mało tego, miałem najpierw skorzystać z szukajki, ale zrzuciłem moda alt+tab i stwierdziłem, że najszybciej będzie spytać... Wybacz.

Zacząłem grać od nowa. Po około godzinie wróciłem do starego zapisu z Jantaru, gdzie pestek brakło i zrobiłem zadanie na walizkę w rurach, przy okazji po X próbach utłukłem psy z okolic koparki. Nazbierało się w ten sposób 10 ogonów, sprzedałem Sacharowowi. Jeden stalker za bagienkiem miał najdroższą paczkę 9x18 w moim życiu, ale starczyło i... poszło dalej :)

Gracie z mapką schowków, czy szukacie na własną rękę? Bo zastanawiałem się, czy nie robić screenów i wrzucać tutaj, ale początkowa frustracja w poszukiwaniach przerodziła się u mnie w fascynację, podobnie jak w Deja Vu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat :  ZK 2 poprawka №3 z 05.07.2016_PL (jest to cały patch w wersji pl):

Czyli jako ostatni fragment spolszczenia, dodajesz na samym końcu. W paczce jest i patch nr 3, i przetłumaczone czity. Ich wgrywamy dobrowolnie, co kto chce. Wstawiono, ze względu na opisy ich działania. No i nie ma potrzeby szukania poprawki i czitów na rus forum.

Wg jego opisu na rus forum, jest patchem globalnym i powinien zawierać patch nr1. Ale patrząc na radosna działalność autora moda ( ilość i rodzaj zmian nim wprowadzana ), można patcha 1 wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierioźa ale co to za fun grać z mapą

schowköw, wtedy lecisz od jednego do drugiego i zbierasz wszystko ;)

Rozumiem jak utkniemy w jakimś  queście to zerknąc do poradnika bo moda nie przejdziemy ale śchowki radzę zostawić sobie jako nagrodę za eksplorację i spostrzegawczość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bonio78 napisał:

Udało mi się uruchomić tego moda i muszę powiedzieć że kompa to trzeba mieć mocnego.   

Nie trzeba mieć mocnego kompa. U mnie chodzi na minimalnych w 60 FPS, a uwierz mi, mój komputer nie jest zbyt dobry. Zobacz też na jakich ustawieniach gry próbujesz grać, jeśli możesz to je obniż (chodzi mi również o część dla zaawansowanych).

Edytowane przez WujekJar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.