Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier artów jeszcze nie miałem. Będę za jakiś czas u Sacharowa to sprawdzę, schowek ma obok bunkra i tu może być problem.

Zauważyłem że najlepszym "handlarzem" jest Nabój, większość artów i ciekawszych rzeczy do sprzedania staram się zanosić do niego, płaci najlepiej :).

Co do niby kompasów, miał je na sprzedaż również Sacharow.

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk7 - z plecakami nie ma problemu. Można kupić, znaleźć lub się dostaje w nagrodę. Zrób schowek bezposrednio koło Sacharowa i po problemie.

Nie trafiło mi się, aby Sacharow miał Nibykompasy w sprzedaży. Już po zrobieniu zadań które ich wymagały, sprzedawałem mu i wtedy miał je tylko na czas pobytu u niego. Potem znikały.

Z Nabojem masz rację, ale z każdym przedmiotem do sprzedaży biegać do niego czasem traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Zamienić questa na poszukiwanie gąsienicy nie mogę.

Głupie 2 Nibykompasy i błona blokują mi 3 główne questy w fabule i nie mogę ruszyć moda dalej, mam też dodatkowego questa na 10 szt tych Nibykompasów dla Sacharowa, muszę postawić jeszcze detektory na Kordonie i mam nadzieję, że zaczną sie wkoncu respić te arty bo już chodzę i chodzę i nic.

Ps.

Można gdzieś kupić detektory Weles bo Sacharow ma Niedźwiedzie najmocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - Błony znajdowałem w bagnisku za bunkrem Sacharowa i na Wysypisku koło Sosnodębu. Nibykompasu szukaj w Dolinie Mroku w anomalii ze spalaczami.

Z Twojej przygody widać, że należy brać zadanie na Gąsienicę, a to drugie jest dla zmyłki. Choć na pewno do wykonania.

Nie znam Twojego toku gry, więc również ile czego zrobiłeś. Ale zastanów się, czy nie lepiej będzie wczytać zapis sprzed wzięcia zadania i wybrać się po Gąsienicę. Wtedy logika gry jest spójna i bez zbędnych utrudnień. Mimo powtórzenia gry, możesz zaoszczędzić sporo czasu i mieć nowe atrakcyjne zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zmyłki jak dla zmyłki, pozostałe arty bez problemu się znajduje tylko z tymi Nibykompasami problem :) Jak w Spalaczach to wykryję na pewno bo do ognistych anomalii mam wszystkie detektory, z błoną gorzej bo mam tylko Niedźwiedzia do chemicznych, ciekawe czy ją wykryje.

Chociaż od bardzo dawna mam w bagienku za sacharowem wstawiony detektor od niego i wskazuje tylko Szmaragdy, mam chyba pecha w spawnach :)

Cofać się w modzie niem mam sensu bo to praktycznie początek gry kiedy idziemy do Barmana i daje nam te questy.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier z plecakami nie ma problemu :), mam jeszcze dwa odłożone luzem, na pewno spróbuję założyć schowek w pobliżu Sacharowa, mnie się udało kupić nibykompas u niego. @tom3kb jak nie chcesz się męczyć z detektorami, to wstaw sobie ten pliczek od @matri32 trade_saharov.ltx ( Wkleić do gamedata/configs/misc/trade )i będziesz mógł kupić te najlepsze u Sacharowa.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uniwersalnego Niedźwiedzia z dźwigu koło hangaru na Wysypisku zabrałeś? Chemiczny na pewno wykryje i znajdziesz. 

Ale w anomali ze spalaczami widoczność jest momentami zerowa, a i poruszanie wewnątrz niej niełatwe. Więc nie widząc dokładnie gdzie art się pojawił i nie mając odpowiedniego zabezpieczania, można się wcześniej usmażyć.

Może miałem więcej szczęścia ze spawnem, albo znalazłem więcej schowków, bo na tym etapie gry miałem już prawie wszystkie Welesy, niektóre podwójnie.

A zadanie na Gąsienicę, to znowu nie taki początek. I możliwość że fabuła nie ruszy, jest spora. Chyba już się zorientowałeś, że autor Skif, zadał sobie sporo trudu aby grę "uprzyjemnić" takimi kruczkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kondotier napisał:

I możliwość że fabuła nie ruszy, jest spora.

Jak nie ruszy to nie jest tak, że zadanie niemożliwe, po prostu mam pecha z tymi artami, nie może być tak źle szczególnie jak później mamy questa, że musimy ich znaleźć aż 10. :)

Idę szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor moda nagradza Nibykompasami, ale tylko tych, którzy szukają schowków, zaglądają do każdego trupa i włażą do każdej anomalii, zbierając to co w nich jest. Nawet daje za to osiągnięcie.

W schowkach i trupach znalazłem ich 9. Dziesiąty sam wlazł w ręce przy stawianiu wykrywacza. A i później też się trafiały, choć bardzo rzadko. Tak że na pewno znajdziesz, ale trochę to potrwa. Ratunkiem może być częstsze robienie zapisów i ich wgrywanie. Zmienia się spawn i potrzebny art może "spaśc z nieba".

Jest też fix na zwiększenie ilości artów w anomaliach. Możesz się nim wesprzeć.

Jest spawner do moda, ale wymaga tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam schowków i nawet częstawo na nie wpadam, w statystykach co prawda mam ich tylko 51 znalezionych więc jeszcze dużo przede mną. :)

W trupach to może ze dwa razy na razie jakiegoś arta znalazłem :( Przeglądam też co mają do sprzedania npc-e, którzy często zbierają loot po zabitych w walce ale jak na razie mieli tylko parę zwykłych artów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tym ograniczeniem spawnu. Bo pozyskanie osiągnięć snajpera, sapera czy mistrza noża w wyższych klasach, stanie się praktycznie niemożliwe. A konieczna do tego liczba zabitych liczy się na setki.

Jeśli równocześnie ten fix ograniczy spawn mutantów w podziemiach i nie tylko, to wykonanie zadań związanych z pozyskaniem ich części będzie bardzo czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w 1-ym poście w temacie:

Pewnie nie zrobiłeś tego co jest w punkcie 2 i nie wyciąłeś exeka z folderu bin moda, który jest do rosyjskiej wersji gry. I nadpisałeś ten z polskiej podstawki ;) Jeśli tak zrobiłeś to cie czeka reinstal gry chyba, że masz kopię oryginalnego polskiego folderu bin gry gdzieś zrobioną, a przynajmniej exeka żeby szybko zrobić podmiankę.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022- Po wypakowaniu moda z paczki skompresowanej, do folderu z podstawką kopiujesz tylko bin z usuniętym silnikiem i gamedatę. Otwórz te foldery po rosyjsku, aż pojawi się bin i gamedata. W paczce ze spolszczeniem, masz plik tekstowy z dokładnym opisem jak i w jakiej kolejności co nakładać. Czytałeś go? Jak to zrobisz, wklej jeszcze patcha do spolszczenia. I musi ruszyć.

Muszę jednak zapytać, bo były takie przypadki że się pomylono. Stawiasz moda na właściwą podstawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kanon1022 napisał:

zrobiłem kopiuj wklej i podmieniłem ten pliki

No właśnie, czyli podmieniłeś też plik od silnika

" dodając kat bin i gamedata. Z kat bin usunąć lub przemianować plik xrEngin.exe. Jest tylko dla rus podstawki. "

 

Jak wypakowujesz moda to nigdy od razu do folderu gry tylko np gdzieś do jakiegoś folderu np na pulpicie.

Po rozpakowaniu  Złotego kufra 2 znajdujesz folder bin i z niego wywalasz pliki xrEngin.exe.

Potem bierzesz ten folder bin i gamedata i przenosisz do katalogu z grą, potem wrzucasz patcha, na końcu spolszczenie i grasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ale jak podmieniłeś xrEngine.exe na ten z moda to reinstall cię czeka. Zobacz np na płytę z grą czy nie jest bezpośrednio do skopiowania polski exek (xrEngine) to szybko możesz podmienić ;) chyba, że na płycie masz wersję gry niższą i potem patchujesz.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie zrobisz tylko reinstal. Po odinstalowaniu gry wywal dla pewności jej katalog do kosza zeby nie zostały jakieś śmieci jakbyś instalował znowu do tej samej ścieżki.

Zaintaluj grę, zainstaluj patcha 1.6.02

Rozpakuj moda do jakiegoś folderu na pulpicie.

A potem rób tak jak jest w instrukcji instalacji punkty 2-5. Tylko upewnij się teraz, że wywalisz ten xrEngine z folderu bin moda zanim przeniesiesz go do folderu gry.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.