Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Po wielu miesiącach grania i odpoczynkach od niego wreszcie skończyłem OGSE. Krótko pisząc mod świetny, nie dziwota, że w konkursie na najlepsze mody 2016 dostał na moddb w tym roku nagrodę od redaktorów na najlepszy mod SP.

Plusy:

Masa różnorodnych zadań ale jest też pozostawiona fabuła z Cienia Czarnobyla (choć trochę zmodyfikowana) więc mod nadaje się też do tych chojraków co piszą nieraz na forum "cześć, dzisiaj kupiłem stalkera i chcę przejść jakieś fajne mody" ;)

Fajne zmiany w gameplayu, ciągłe leczenie obniża skuteczność apteczek, niwelowanie tego efektu czystą wodą, różne urządzonka typu wykrywacze min itp. Możliwość montowania egzoszkieletu na dowolne pancerze :D

Jak dla mnie dobry balans walki, szybko się ginie, nie mamy za dużo amunicji. Handel też spoko, nigdy nie miałem nadmiaru gotówki, choć ze 100tyś tam udawało się od chomikować.

Bardzo ładny graficznie, dodano sporo fajnych broni, pancerzy itp rzeczy. Bardzo stabilny i dobrze zoptymalizowany choć są małe wyjątki.

Dobre opisy do zadań i ciekawe dialogi.

Minusy.

Nie tylko ja to miałem ale w Martwym mieście optymalizacja leży i kwiczy ;) (nie wiem czy to nie wina spawnu po kilku kontrolerów). Normalnie cały mod na ustawieniach wysokich śmigał, aż miło, a tutaj musiałem schodzić na niskie i chyba jeszcze oświetlenie zmniejszać. Podobnie przy Antenach w Czerwonym lesie do czasu ich wyłączenia.

Kilka problematycznych zadań typu coś się nie zrespiło albo ten quest trzeba przejść bez robienia save-a ;) Kilka zadań na gębę.

Pod koniec moda trochę za dużo tych pkm-ów wszyscy mieli.

 

Ogólnie jeden z najlepiej przemyślanych i dopracowanych modów jakie powstały. Moja ocena 9.5/10

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema mam problem. Zakończyłem zabawę z OP-2 i chciałem pograć sobie w coś innego. Niestety nie mogę pobrać tego moda. Z Yandexa się nie da (dzięki @anatol za info dlaczego :) ) a z mega zniknął link do pobrania..

 

mega:#!s11SiADC!jYmafoqUmqDF1q7VPpUx4qlxBoapO9whL0iES1rI7k0

 

Ktoś poratuje działającymi linkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, zacząłem grać ..ale już pierwszy niesmak, giną głupio npc jak  Żwawy (miałem guesta od niego) czy Tolik, coś takiego było w pierwszej Soljance . gdzie Lis właził w widoczną anomalie i tez głupio ginął, nie wiem jak będzie dalej..czy guestowe postacie też w taki sposób będą kończyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGSE ma ten sam problem co wiele innych modów do Cienia - wojskowi z posterunku mogą w pogoni za jakimiś mutantami zapędzić się zbyt blisko Wioski Kotów, efektem jest ich atak i eksterminacja stalkerów.  Na jednym z forów rosyjskich spotkałem się z poradą aby postarać się jak najszybciej wybić mutanty w okolicach Wioski aby nie ściągnęły patrolu.

 

Podobny problem MOŻE wystąpić jak robisz zadanie z zaminowanym sejfem pomiędzy Wioską a posterunkiem. Trzeba wyczekać moment aż w pobliżu nie będzie patrolu, a później przeciągnąć trupa jak najbliżej Wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu przeszedłem! Ponad tydzień po kilka godzin dziennie. Jeszcze żaden mod do S.T.A.L.K.E.R.'a tak mnie nie wciągnął! Zona mnie pochłonęła! Nie mogłem oderwać się od komputera. Niestety w moim przypadku modyfikacja nie była zbyt stabilna (wyloty z logiem/bez, momentami dość mocne ścinki - mimo zniżenia ustawień na średnie i operowania suwakami oraz spora ilość bugów). Ogólnie jednak jestem zachwycony. Daje mocne 9/10 

Podziękowania należą się twórcy poradnika @cichy. Bez niego by mi się chyba nie udało. Niestety nie mogę dawać punktów reputacji.

Szukam teraz kolejnego tak rozbudowanego i ciekawego moda. Jeśli możecie mi jakiś polecić, to piszcie lub wysyłajcie prywatne wiadomości. Proszę o wersje ENG/PL

Nie mogę doczekać się spolszczenia do Narodnajej Solianki 2016. Mimo że jestem weteranem, to bo boję się OP-2 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - nie przesadzaj, bo również ja go skończyłem jeszcze przed przetłumaczeniem. A z tłumaczeniem, grało w niego sporo ludzi.

@daniu - chcesz moda ciekawego i rozbudowanego? Bierz się za Reborny. Przejdziesz oba przetłumaczone, będziesz naprawdę weteranem.

Tym bardziej, że już jest testowana trzecia część i lada tydzień po niedzieli wyjdzie wersja finalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem, mod bardzo dobrze skonstruowany, drobne niedociągnięcia są ale nie ma co o nich pisać. Dziękuję dla wykonujących spolszczenie, błędów nie zauważyłem.

Tak nie po tym temacie ale znalazłem w sieci raczej interesujący mod

S.T.A.L.K.E.R. Путь Человека. Возвращение

myślę że warto by się mu przyjrzeć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.