Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za link do poradnika :) , skopiowałem go i w wyszukiwarce opis misji od Wilka zakończył mi się na samochodzie z bronią za arty na Kordonie :( . Z głównej fabuły Cienia jest tylko opis Wilk - dowódca obozu neutralnych stalkerów w Kordonie. Wysyła Gracza z misją ratowania Żwawego. Po wykonaniu misji w X18 ginie w obozie niedaleko magazynów wojskowych. Wilka zastępuje Fanatyk. Wynikałoby z tego, że mogę dalej grać bo Wilk nic nie wnosi już do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez długie lata grałem w mody do Stalkera na oświetleniu statycznym, minimalnych, niskich, czasem na średnich ustawieniach. Dopiero karta GTX 660 i I7 870 poprawiły sytuację. Teraz, po wymianie podzespołów, to całkiem inna para bamboszy:) Nawet ten, dosyć wymagający mod działa na przyzwoitym poziomie.

ss_jarek_03-02-18_20-04-55_(l01_escape).thumb.jpg.d8e56140d717d02cb6b6b4b4c3337fe7.jpgss_jarek_03-03-18_09-04-44_(l01_escape).thumb.jpg.d9648391c7720681425c6356aa95998e.jpg

Chciałbym też jeszcze raz podziękować naszemu forum za pomoc w zrealizowaniu mojego marzenia. 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co ja się naszukałem Świetlika! Znalazłem go przypadkiem na Kordonie! Na KORDONIE! 

ss_jarek_03-11-18_17-09-23_(l01_escape).thumb.jpg.7a6d4872a4500f42f04d9e9ed817c9e0.jpg

Dla tych co nie grali w tego moda - artefaktu mamy szukać chodząc po wodzie podczas deszczu. Odchodziłem wszystkie lokacje gdzie jest jakiś zbiornik wodny. Do głowy mi nie przyszło szukać na Kordonie.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
7 godzin temu, czina_89 napisał:

pierwsze czy w tym modzie da się zmodyfikować udźwig tak żeby przy jakieś tam masie x można było też biegać i jak to zrobić o ile się da(nie chce mi się biegać co chwile do handlarza)

W modzie już w konfiguratorze możesz zmienić udźwig do 100kg, a to już dużo.

https://scr.hu/jPdVe2

Dodatkowo na każdy kombinezon możesz zakładać i zdejmować egzoszkielet więc problemu z udźwigiem nie powinieneś mieć.

ss_jarek_04-21-16_11-04-58_(l05_bar).jpgss_jarek_04-21-16_11-05-15_(l05_bar).jpg

Czy można zmieniać udźwig w plikach nie jestem pewny, nie wiem czy nie ma jakiegoś anticzta.

7 godzin temu, czina_89 napisał:

trzecie da się zobaczyć zakończenie w tym modzie bez zbędnych problemów natury technicznej lub fabularnej

To jeden z najlepiej przemyślanych i wykonanych modów, nie powinieneś mieć większych problemów, było parę zadań, gdzie coś się mi nie zrespiło ale jeśli nie grasz tylko na jednym quicksave :P to będziesz miał do czego wrócić. Jest też jedno zadanie, które trzeba przejść bez wczytywania, szukanie dwóch artefaktów.

Problemy techniczne, Martwe miasto, jak cały mod śmigał na ustawieniach high, to tam musiałem zmniejszać na low i zmieniać oświetlenie bo tak fpsy dropiły, podobnie na Radarze do czasu wyłączenia anten.

7 godzin temu, czina_89 napisał:

drugie pytanie czy w tym modzie jak w soc widać artefakty? 

A tego to już nie pamietam ale nawet jeśli tak to chyba nie skaczą jak głupie jak w SoC-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Niedługo chyba będzie warto znowu usiąść do tego moda, O.G.S.E przeniesiono na O.G.S.R. Co to O.G.S.R?

Spoiler

 

Mod zostanie lepiej zoptymalizowany, dojdą nowe bajery, skryptowe i gameplayowe. Dodany zostanie nowy pak broni. Zmianie ulegnie grafika. Jek@n, jeden z twórców moda i autor Złotej Kuli ma dodać nowe questy, które nie trafiły do wcześniejszej wersji projektu. Możliwe, że powstanie nowe zakończenie fabuły.

Mod jest już grywalny ale na premierę oficjalna trzeba będzie jeszcze poczekać.

MO_nvYF_vI4.jpg

Ja tam czekam, O.G.S.E to jeden z najlepiej przemyślanych i wykonanych modów do Stalkera. Więc nie można tego spierdzielić.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ja, też zacząłem dwa lub trzy dni temu :) 

asd.thumb.jpg.c3a441a0a0dd1da0465fcfd91deecd8e.jpg

Tylko początkowo na patchu 2.10. Nie wiem czy to wina wersji, czy "wylosowała mi się" taka gra, ale Lekarz z Kordonu odwalił kitę zanim przyniosłem mu arta, bo zabili go wojskowi spod mostu. Wilka wcięło przed przyniesieniem dynamitu, bandyci z ATP atakowali mnie za każdym razem, gdy próbowałem wyjść ze Żwawym i skończyć zadanie pokojowo. Po dograniu 2.11 i rozpoczęciu nowej gry wszystko jak dotąd (bar) jest okej.

Pierwszy raz widziałem tez możliwości graficzne tej gry... Prócz zbyt lustrzanych mokrych powierzchni i nieco odstających od reszty skyboxach jestem absolutnie zakochany.

Edit: przez filmy mam absurdalne zboczenie wyłączania celownika i HUDu w grze. Momentami jest tak frustrująco, że powinienem wnioskować o rentę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.