Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W każdej anomalii jest inna częstotliwość. Ustawiaj po kolei i naciśnij Enter. Jak nic się nie będzie działo, to ustaw następną i Enter. Tak do skutku:)

13 minut temu, tom3kb napisał:

Także nie wiem czy w ogóle zaczynać wypakowywać jutro czy lepiej zarzucić od razu Op-2 albo DejaVu.

Nie bardzo rozumiem. Zamierzasz grać w OP-2, moda który ma bardzo duże wymagania, a zastanawiasz się czy pójdzie Ci OGSE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, smox napisał:

Nie bardzo rozumiem. Zamierzasz grać w OP-2,

 

Bo Op-2 już grałem na podobnym złomie i nie było problemu ;) Trochę mnie śmieszyły te wymagania w opisie OP-2

Cytat

Potrzebne do komfortowej gry: system 64bit, dysk SSD, nie mniej niż 4GB ramu, karta graficzna z min. 1 GB ramu, procesor z częstotliwością nie mniejszą niż 2.5Ghz. Zapomnijcie o zintegrowanej grafice.

:D Na podobnym złomie jak mam teraz było komfortowo i bez wylotów na średnich ustawieniach, choć w niskiej rozdziałce.

Tak czy siak po weekendzie zdam relację jak poszło, wiem, że tu różne kompy ludzie mają, nawet leciwe więc co mi szkodzi podpytać jak im ewentualnie chodziło.

 

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i próba instalacji OGSE na drewnianym kompie ;) skończyła się niepowodzeniem. Po odpaleniu instalatora od razu wyskoczył komunikat z info, że nie masz 3 GB ramu to sobie nie pograsz. Także osoby  z staruszkami wyposażonymi w 2GB pamięci nawet nie pobierajcie bo szkoda czasu. :)

No nic odpalę sobie na full na drugim kompie.

Ale za to jest też pozytyw, Op-2 zainstalowane i odpalone na niskich i potem średnich w 800x600, jest ok, na średnich od czasu do czasu sobie chrupnie ale idzie spokojnie pograć.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Nie będę się męczył, myślałem, że ten mod bardziej ingeruje w gameplay i questy olewając grafikę ale popatrzyłem co twórcy dodali do moda odnosnie grafiki więc zainstaluje go w domu i pogram na full ustawieniach, a na tamtym kompie będę pykał w mniej wymagające mody, teraz Historia Dzika, potem Deja Vu, Tajne Ścieżki i Fotograf też mam do skończenia, jeszcze mam Ten Episode 3 co był niedawno spolszczony, z tymi problemów nie będzie. No i Op-2 działa to już i tak jestem tam ustawiony na 2-3 lata z graniem :)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod jest chyba jedynym, tak przyjaznym dla gracza. Kiedy jest się w ustawieniach grafiki, po najechaniu kursorem na linię opisu, otwiera się dodatkowe okno, podpowiadające jakie zmiany nastąpią, w razie przesunięcia suwaka, lub włącz/wyłącz opcji. Zmian w takim przypadku nie robimy w "ciemno", a działamy przemyślanie. Łatwo więc możemy "namówić" moda do współpracy z naszym komputerem. A takich ustawień jest trochę i ho ho. Zmian możemy dokonywać na każdym etapie gry.

W żadnym innym modzie, czegoś takiego nie spotkałem. Wspomnę jeszcze o Kiwaczku (Czerubaszka), który już w trakcie gry, przymila się nam z propozycją podpowiedzi, gdy się zaplączemy. Możemy się zgodzić, albo kazać mu iść spać na jakiś czas. Nawet wściekłego to uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

Zainstalowałem na drugim kompie i na razie ustawiłem tylko na high bo faktycznie tych różnych opcji do ustawienia to tam jest masa. :)

Ale wielki plus za to, że jest i po rosyjsku i angielsku a nawet LOL po francusku. I takie podejście to mi się podoba, cały świat sobie pograć może. :D

@edit

Jak w tym modzie się śpi, wchodzę do piwnic w kordonie i mam ikonkę domku zieloną czyli chyba info, że mogę tu spać ale jak podchodzę do łózka to nie mam żadnej opcji snu. Trzeba mieć śpiwór czy co?

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem z ciekawości sprawdzić dlaczego ten mod ma takie oceny i wszyscy się tak nim zachwycają......Zasiadłem chwilkę o 18 a już k*&^a jest 3cia nad ranem  :D.....Świetne rozbudowanie fabularne, kapitalne dodatki graficzne i inne bajery (mod u mnie działa wszystkie opcje oprocz trawy na maksimum) i jest to bez wątpienia najładniejsza odsłona Cienia w jaka grałem...Nie chodzi tylko o bajery graficzne ale i klimat grafiki. Mnóstwo dodatków sprzętowych,jedzenie,kombinezony (znalazłem kurtkę w schowku w Kordonie która pozwala na ciągły sprint bez męczenia się...Kapitalna opcja) mnóstwo nowych broni i dodatków do nich jednak modele niektórych pukawek mogły by być lepsze (np mp5 czy Vintorez) jest całą masa innych weapon packów z ładniejszymi modelami...ale i tak nie ma co narzekać. Questy dodane do fabuły bardzo ciekawe i rozbudowane  sporo zostało przywróconych zadań z buildów czy dokumentów archiwalnych będąc dodatkowo rozbudowane...takze w kwestii questowej jest miodzio....Dopiero odwiedziłem Agroprom po tylu godzinach grania....a Gameplaye pokazują że im dalej tym będzie ciekawiej.

Wersja angielska jest świetna i bez problemu gram bo "My english is perfect" ,bałem się że jak w wielu innych modach będzie to głownie translator ale póki co jest świetnie. Tylko kilka modeli broni nie ma opisów po eng...ale jak wiadomo to wciąż jest mod w fazie rozwojowej. Lokacje przerobione ciekawie jednak szkoda że nie ma np Wysypiska z buildu 2205 który wg mnie był najlepszą wersją tej lokacji i bez problemu można by było tam umiescić zadanie od Biesa bo park maszyn już tam jest.

Ech ide spać bo juz ledwo patrze na oczy ale podsumowujac pierwsze kilka godzin moda to jest on KA-PI-TAL-NY!..Wcalęsię nie dziwię dlaczego nie wychodzi z Top 5  AP-PRO.ru od długiego czasu. Jak tylko sie obudzę i ogarnęwszystkie sprawy wracam do OGSE....Klondike 2.0 którego ogrywałem od 2ch dni chyba poczeka aż skończę ten mod bo mnie niemiłosiernie wciagnął. 

Czekam na spolszczenie i każdemu polecam....Jest to najlepszy mod tego typu do STALKERA....Oby wyszły podobne mody do CS i COP w przyszłości.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak np jakaś postać ma na imię wymyślmy np Dragon i ma 3 questy. Pierwszego np zrobię w wersji angielskiej, a po następne wrócę jak wrzucę spolszczenie to on wciąż będzie miał to imię, a nie polskie Smok. I rozmowa będzie wyglądać:

Marked One:

Cześć, Smoku.

Dragon:

Cześć Naznaczony.

 

To chyba się wstrzymam z graniem, bo mogę sobie namieszać później w głowie :) Albo w queście będą mnie wysyłać do jakiegoś stalkera, którego ciężko mi bedzie odnaleźć, bo przetłumaczoną będzie miał ksywkę na jakąś polską, a u mnie na mapie będzie to jakiś anglik.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- może być jeszcze gorzej, bo nicki mogą się wyświetlać w robalach. I to jest tragedia tłumaczy, gdy taki nick w robalach wyskoczy na końcówce testowania. Trzeba grę zaczynać od nowa. Stąd taka przewlekłość tłumaczenia, albo wypuszczanie BT i następnie patchy z poprawkami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

Stąd taka przewlekłość tłumaczenia, albo wypuszczanie BT i następnie patchy z poprawkami.

Teraz kwestia jak jako tłumacze wolicie pracować, testowanie w swoim gronie plus jeszcze jakieś osoby chętne do testów. Czy może jednak po zrobieniu spolszczenia wypuścić je jako Beta dla wszystkich. Jeśli mod jest duży, kupa zadań i rozmów to może druga opcja to nie głupia metoda, w OP-2 wydaje mi się, że to zdało egzamin, zainteresowanie modem było duże, tutaj wygląda, że jest podobnie. Większa liczba graczy grających jednocześnie, jedni szybciej drudzy wolniej, większa szansa na feedback odnośnie błędów. :) Zrobić jakiś oddzielny temat do wrzucania screenów z ewentualnymi błędami żeby nie zaśmiecać ogólnego i byłoby chyba nieźle.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom3kb napisał:

Teraz kwestia jak jako tłumacze wolicie pracować, testowanie w swoim gronie plus jeszcze jakieś osoby chętne do testów. Czy może jednak po zrobieniu spolszczenia wypuścić je jako Beta dla wszystkich. Jeśli mod jest duży, kupa zadań i rozmów to może druga opcja to nie głupia metoda, w OP-2 wydaje mi się, że to zdało egzamin, zainteresowanie modem było duże, tutaj wygląda, że jest podobnie. Większa liczba graczy grających jednocześnie, jedni szybciej drudzy wolniej, większa szansa na feedback odnośnie błędów. :) Zrobić jakiś oddzielny temat do wrzucania screenów z ewentualnymi błędami żeby nie zaśmiecać ogólnego i byłoby chyba nieźle.

 

Brawo!

2 godziny temu, smox napisał:

Masz rację @tom3kb. Wypuścimy ogólnie dostępną betę spolszczenia do testów. Postaramy się zrobić to jutro lub w sobotę.

Profesjonalne podejście @smox. Już zacieram łapska!

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki i modyfikacje do moda:

http://forum.ogse.ru/viewtopic.php?f=1&t=2685&start=2535

Poprawka na sloty broni i nowe menu inventory to poprawka W.A.S.P. Mod tłumaczony jest już razem z nią.

Paczka graficzna (trzecia od góry) powinna być kompatybilna z polonizacją ORAZ ZAWIERA W SOBIE dodatkek W.A.S.P. 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.