Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa kolejne

Zagrajmy sobie w kości i posuwa się wzdłuż Bariery.

 

ss_marvin_05-09-16_09-13-58_(l01_escape).jpg

ss_marvin_05-09-16_09-44-53_(l01_escape).jpg

Tragicznie te ogse działa :<  I do tego te wymuszone dynamiczne. Nie najfajniej, u mnie jest o tyle dziwna sprawa, że nawet w zwykłym stalkerze dynamiczne chodzi mi najgorzej. Wybieram między Dx10/11 albo 8.1 ze statykiem, a tutaj wyboru nie ma, tylko 9.

Edytowane przez Tario
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od autorów moda w sprawie wydajności i ewentualnym żalom że mod nie jest dobrze zoptymalizowany. 

Informacja ta nie jest ostateczna, może być uzupełniona do momentu ostatecznej wersji moda. 

System operacyjny, ilość pamięci RAM: 

Windows XP RAM nie mniej niż 3 GB
Windows 7 x64  co najmniej 4 GB

 

Stabilna praca moda na konfiguracjach z systemem Windows XP i pamięci RAM 3 GB, a także Windows 7 32 bity w dowolnej ilości pamięci RAM nie jest MOŻLIWA. Wsparcie techniczne w/w konfiguracji nie jest możliwe,  90% problemów i wylotów na nich, związane jest z brakiem pamięci. Na Windows 8 testy wydajności gry nie miały miejsca, jednak ogólnie rzecz biorąc wymagania co do pamięci ma podobne do tych z Windows 7 64 bit.

Wymagania systemowe podane są przy użyciu ustawień efektów graficznych oryginału na maksimum. Przy całkowitym wyłączeniu wszystkich dodatkowych efektów wymagania co do karty graficznej spełniają wymagania oryginalnej gry przy użyciu dynamicznego oświetlenia. W trakcie pracy nad OGSE 0693 został usunięty statyczny render, teraz gra zawsze uruchamia się w trybie dynamicznego oświetlenia. Do gry z użyciem dodatkowych efektów wymagana jest karta graficzna nowoczesnej architektury, z dużą ilością  procesorów shaderowych.
Uwaga! Poniższe wymagania systemowe są przybliżoną oceną, mogą być nieco zawyżone. 

Procesor:

Do gry bez dodatkowych efektów renderowania albo na minimalnych ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach do 1440х900: Intel Core i3-4130 lub AMD FX-4100 (lub A10-6800K).


Do gry na minimalnych ustawieniach dodatkowych efektów lub średnich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach do 1440х900: Intel Core i3-4130 lub AMD FX-4100 (lub A10-6800K).


Do gry na średnich ustawieniach dodatkowych efektów albo na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach do 1440х900: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8320.


Do gry na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach Full HD i wyżej: Intel Core i7-4770 lub AMD FX-8350.

 

Karta graficzna:

Do gry bez dodatkowych efektów renderowania albo na minimalnych ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach do 1440х900: AMD Radeon HD3850 lub nVidia GeForce 9600GT.


Do gry na średnich ustawieniach dodatkowych efektów albo na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach do 1440х900: AMD Radeon HD4870 lub nVidia GeForce GTX 260.


Do gry na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach Full HD: AMD Radeon HD5870 lub nVidia GeForce GTX 480.


Do gry na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów w rozdzielczościach Full HD i wyżej: AMD Radeon HD7970 lub GeForce GTX 670.

 

Należy pamiętać, że dla potężnych kart graficznych wymagany jest także potężny procesor, i połączenie karty graficznej nadającej się do gry na wysokich ustawieniach dodatkowych efektów i procesora nadającego się tylko do gry na niskich ustawieniach będzie tworzyć wąską szyjkę dla wydajności, i grać komfortowo na takim połączeniu można tylko na ustawieniach dla których jest procesor, czyli na niskich. Oprócz tego, w zaawansowanych ustawieniach grafiki można dostosować grę indywidualnie pod swój system, włączając lub wyłączając niezbędne efekty (wszystkie ustawienia są teraz wyposażone w intuicyjny opis ich wpływu na wydajność).

Miejsce na dysku twardym:
12 GB 

Wymagane oprogramowanie zainstalowane w systemie:
Microsoft Visual C++ 2005
Microsoft .NET Framework 3.51
DirectX 9 June 2010.

To tyle od autorów moda dla tych którzy maja wątpliwości co do wydajności moda. 

Miłej gry! Mod jest SUPER! :005:

11 minut temu, Tario napisał:

Tragicznie te ogse działa :<  I do tego te wymuszone dynamiczne. Nie najfajniej, u mnie jest o tyle dziwna sprawa, że nawet w zwykłym stalkerze dynamiczne chodzi mi najgorzej. Wybieram między Dx10/11 albo 8.1 ze statykiem, a tutaj wyboru nie ma, tylko 9.

Irytuje mnie coraz bardziej to twoje narzekanie, już były takie sytuacje na forum i zawsze odpowiedź była jedna. Nie graj w tego moda i po sprawie, bo psujesz tylko dobry nastrój z kolejnego spolszczonego fantastycznego moda do Stalkera. Tyle na ten temat ode mnie. 

  • Dodatnia 4
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała porada dla już grających.

Postarajcie się jak najszybciej pozyskać Kiwaczka. Ta maskotka pozwoli wam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Namiar na niego dostajemy w nagrodę, po zrobieniu zadania dla stalkerów w wiosce nowicjuszy (chałupa po prawej stronie, patrząc od Sidorowicza). Sam sugeruje nam pomoc, lub my możemy się do niego o nią zwrócić. Ale aby nam nie przeszkadzał, możemy mu się kazać zamknąć na pewien czas. Jest nieoceniony.

A mający problemy z pracą moda, powinni skorzystać z konfiguratora i "ulżyć" swojemu komputerowi. Sporo w nim opcji, ale warto na początek poświecić mu trochę czasu. Odwdzięczy się nam za to, podczas gry.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że będzie śmigał, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na ustawienie. Pierwsze ustawienia są w Konfiguratorze. Wystarczy poczytać i odpowiednio ustawić do swojego kompa. Drugie ustawienia są jak zawsze, w menu. Tutaj też trzeba poczytać i ustawić. Na słabszych kompach powyłączać bajery, cienie itp. Na moim kiepskim kompie, tak samo jak u @anatola - śmiga aż miło.

Pozostaje jeszcze kwestia czyszczenia i optymalizacji systemu. Ważna jest też defragmentacja dysku. Czyli ogólnie mówiąc wydajność systemu. To jednak już nie problem forum. Jeżeli ktoś tego nie ogarnia, to niech nie szuka winy w modzie, tylko u siebie. Tyle.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spolszczenie właśnie pobieram i zaraz zaczynam grać :)

 

Problem

Wrzuciłem spolszczenie i tam był nowy konfigurator, który też skopiowałem  i teraz mod za pomocą konfiguratora w ogóle nie chce odpalić, kręci się tylko "klepsydra" i nic. Muszę odpalać, przez XR_3DA z folderu bin. Też macie takie coś. Czy może powinienem przerzucić tylko gamedate ze spolszczeniem, a pliku konfiguratora już nie.

 

Co do śmigania moda :) to u mnie ustawiłem na high, nie bawiłem się tymi wszystkimi suwaczkami (bo chciałem jak najszybciej pograć :) ) zostawiłem takie jakie były na początku i śmiga elegancko.

Komputer: procek amd 3x3.1Ghz, grafika Geforce gts 450 amp 1GB, 4 giga pamieci ram, monitor 24" rozdziałka 1920x1080.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, procek, jeśli o mnie chodzi, ale co będę o innych rzeczach wspominał.

 

Ogólnie muszę powiedzieć, że na Kordonie jest co robić, część starych skrytek jest, a pojawiają się i nowe. Sporo misji już na samym kordonie, jest naprawdę fajnie.

Z ciekawości - Długo można przyjmować zlecenia od Sidora? Ciekawi mnie to bo jakoś nie śpieszy mi się opuszczać Kordon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wrzuciłem spolszczenie i tam był nowy konfigurator, który też skopiowałem  i teraz mod za pomocą konfiguratora w ogóle nie chce odpalić, kręci się tylko "klepsydra" i nic. Muszę odpalać, przez XR_3DA z folderu bin. Też macie takie coś. Czy może powinienem przerzucić tylko gamedate ze spolszczeniem, a pliku konfiguratora już nie.

To dziwne, ktoś jeszcze miał ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kiwaczka. U mnie to zadanie powodowało atak wojska na Wioskę Kotów i całkowite wybicie jej mieszkańców, łącznie z Wilkiem i Muzykantem. Można w ten sposób zablokować sobie fabułę.

Leczenie i trochę spojlera: Po śmierci stalkera przy sejfie przeciągnąć jego trupa (SHIFT + F) jak najbliżej wioski, a następnie po otrzymaniu zadania na zbadanie tunelu jak najszybciej wyjść z Wioski Kotów jak najdalej. Tak, żeby patrol wojska na drodze i NPC w Wiosce weszły w offline. Po powrocie do Wioski wojsko już nie atakowało.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie gry napotkałem się na literówkę. Ma być "zwiadowcza", nie "zwiadocza". Akurat to rozumiem, zespół spolszczający moda miał sporo roboty z tłumaczeniem i tego typu rodzaje literówek zdarzają się. Poza tym, w trakcie zadania, gdy musimy przesłać skrzynkę z brońmi dla Wilka w wiosce kotów, może dojść do takiej sytuacji, że kwest nie zostaje zaliczony. Powodem jest to, że pojazd, którym się poruszamy, musi być blisko Wilka. Inaczej nie da się tego zrobić. Skrzynki z bronią także nie weźmiemy. Dlatego najlepiej jest podjechać samochodem zaraz "pod nosem" Wilka, wtedy zadanie powinno się zauktalizować. :)

Z uruchamianiem na ikonkę konfiguracji OGSE nie miałem problemu. System Windows 8.1 64-bit.

 

Dziękujemy zespołowi spolszczającemu moda za ogrom pracy i podjęcia decyzji opublikowania spolszczenia bety. Szacuneczek na całego. :)

Ogse.jpg

Edytowane przez seb-stryl
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spolszczenie[spakowane] -> localisation -> ru-ru

Tutaj powinien być ten plik.

Skopiujcie go do En-US w localisation.

Widocznie macie angielską wersje. Każdy kto instalował spolszczenie na anglika ma ten error. Wystarczy przekopiować plik.

Edytowane przez Tario
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.