Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem @anatol, dlaczego do Ciebie strzelają, może kogoś postrzeliłeś przypadkiem? Specjalnie zrobiłem zadanie dla Dzika na dokumenty Barmana i jest ok. Dzik pytam czy chcemy dołączyć do bandytów i jeżeli odmówimy, to dalej jesteśmy Samotnikiem.

Tak na marginesie - znalazł ktoś SWD Czachy? Zadanie takie pojawia się po uratowaniu bandyty i  zabiciu Naboja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wcześniej pisał, że wojskowi przy artefakcie go załatwiają i strzelają.

Tak naprawdę wystarczy pogadać z dowódcą i obiecać przynieść artefakt. Potem można uciec, zaczną cię gonić. O ile ich nie rozwalisz to zaatakują wioskę kotów, ale ochroniarz Sidora da sobie sam z nimi radę. Mi nawet beryl z jednego wypadł. Co jak co, ale nagroda u sidora i wojskowego są podobne, 1k ru w tą czy w tą różnicy nie zrobi wielkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 i @Tario.

Znalezione jeszcze błędy w mapniku, będę poprawiał sam. Błędy w mapniku poprawione.

@2mkk7 - dla drugiej ramki nie widzę uzasadnienia.

W załączeniu poprawiony plik, do doraźnego wykorzystania w testach. Po wypakowaniu, wklejamy do gamedata/textures/ui/bookpages, ze zgodą na zamianę.

book_6_text_2.7z

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to błąd ale nie sądzicie, że "ukrycie ugrupowania Striełoka" brzmi trochę dziwnie? Nie lepsza jest "kryjówka"?

3.jpg

 

Ps: wiecie jak korzystać z preparatu Pb 190 (żółtych tabletek). Niby ma chronić przed śmiertelnymi dawkami promieniowania ale u mnie nie działa, jak biorę np przed przechodzeniem przez promieniowanie na nasypie kolejowym nic się nie dzieje. Jak otrzymuje dawkę i go łykam to też nic się nie dzieje.

Ps2. Właśnie się kapnąłem, że trzeba pic czystą butelkowaną wodę bo bez tego po pewnym czasie apteczki nie leczą praktycznie nic :D a woda usuwa toksyczne działanie medykamentów ;) Człowiek cały czas się uczy, trzeba by sobie cały changelog moda obejrzeć chyba.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem wychodzić z podziemi Agropromu zaatakował mnie Kontroler, ubiłem, potem drugi się zrespił ubiłem ale cały czas mam na mapach żółty obraz i dźwięki jakby był w pobliżu. Wyłączyłem/Włączyłem grę efekt nadal jest, przeszukałem te podziemia bo myślałem, że jakiś się tam ukrywa ale nikogo nie widać, poszedłem na Wysypisko obraz wciąż żółty, jakieś pomysły? Chyba, że jeszcze wyłączenie i włączenie kompa coś da.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kontroler chyba mnie zzombifikował???? Mam w PDA frakcję jako zombie, nie mogę też spać bo wyświetla się info, "Nie możesz spać dopóki jesteś zombie"

Jak tu się teraz odzombić :D

 

@edit  

Na mod db znalazłem info, że niby jak się zamienimy w zombie to mamy 2 dni na dotarcie do Sacharowa i za Złotą rybkę nas odmieni, znalazłem też info, że niby wódka ma działać anty zombioidalnie ale bardziej wierzę w tą pierwszą opcję. Postanowiłem jeszcze raz rozegrać te podziemia, żeby się nie wkopać.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytacie w swoim PDA, to jest w nich pouczenie, co robić jak zostaniemy zombifikowani. Musimy dotrzeć do Sacharowa. Innego rozwiązania nie ma.

A z jedzeniem, to nie tylko na Agro się przytrafia. Duża dawka radiacji i jedzenie na śmietnik. Dlatego nigdy nie nosimy dużo. lepiej trzymać po schowkach.

Ukrycie i kryjówka a to synonimy. Chociaż kryjówka, to raczej coś doraźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Jakoś nie mogę tego pouczenia znaleźć, może jeszcze nie znalazłem tej notatki. Teraz pocisnąłem szybciutko kontrolery dwoma granatami i nic mi się nie stało. W opisie wódki jest też napisane, że niby pomaga przy spotkaniu z kontrolerem ale już nie chce mi się próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co opisujecie, mod mocno zaskakuje :). Ostatnio będąc w Dolinie Mroku próbowałem pomóc Nabojowi w przesłuchaniu bandyty, bo tuż za nim była grupa od Dzika. Powystrzelałem kogo się dało, po chwili Nabój poszedł sam odbić kolegę nie nawiązując nawet rozmowy z nim o pomocy. Za to ocaliłem bandytę przed niechybną śmiercią. Proponował zabić Naboja za jego śmiałość oraz zemstę na jego kolegach. Poszedłem w kierunku przystanku, by zobaczyć co z sołdatami od Powinności. Spotkałem ich obu, po rozmowie jeden z nich stwierdził, że olałem ich. Ładnie, skoro wtedy zajmowałem się grupą od Dzika. Wpieniłem się i postanowiłem powystrzelać ich obu :D. Nawet nie zwróciłem na to uwagi, że jest za to nagroda, po prostu mnie wkurzyli i tyle. Takie to niehonorowe moje zachowanie, ale za to prawdziwe i stalkerskie. :D 

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest lipa z samochodem, nie mogę zatankować. Wejść mogę, ale gdy próbuje otworzyć tył samochodu to nic nie reaguje, przypisany klawisz nie pomaga. 
Kanister z benzyną mam. 

 

ss_daniel_05-13-16_15-34-52_(l01_escape).jpg
--
Problem rozwiązany. Pogrzebałem w opcjach zmieniając domyślne ustawienia klawiszy, podziałało. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seb-stryl

No zaskakuje, szkoda, że w pierwszym poście nie ma w skrócie chociaż napisanego co mod zawiera i coś o zmianach np o rozwiązaniach gameplayowych. Ja zaglądam na mod db do tematu moda v2.0http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution  (także forum moda na tej stronie bo jest trochę podpowiedzi) i przeglądałem też trochę opisy ze starszych wersji bo nie wszystko w changelogu v2.0 jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agrael napisał:

 

A u mnie jest lipa z samochodem, nie mogę zatankować. Wejść mogę, ale gdy próbuje otworzyć tył samochodu to nic nie reaguje, przypisany klawisz nie pomaga.

 

Też miałem z tym problem, a sposób jest banalnie prosty. Trzeba naciskać te przyciski z PRAWEJ strony klawiatury, wtedy nic nie trzeba zmieniać.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

Z jednej strony jest to źle, bo nie wiemy czego się spodziewać w tym ogromnym modzie. Wszelkie informacje, zmiany w grze bardzo się przydadzą tym, którzy zapoznali się z OGSE. Z drugiej strony jest to dobrze, bo zawsze możemy mieć w grze miłą niespodziankę i praktycznie na każdym kroku. Zaskoczyło mnie chociażby zamiana w zombiaka, bądź też będąc w Dolinie Mroku zdziwiłem się, że obóz bandytów nie atakował mnie, gdzie zazwyczaj w podstawowej wersji gry bądź innych modach ostro mnie sprał. :) 

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany prośbę mam. Próbuje "urozmaicić" OGSE. Nie lubię jak w takich modach wali się 16 pestek z kałasza w kolesia a ten stoi i się smieje. Rozpakowałem plik odpowiedzialny za configi broni. Przerobiłem je i spakowałem tak jak należy. Efekt gra nie wczytuje danego pliku po spakowaniu. Próbowałem dodać przerobione configi do folderu Gamedata. Efekt wylot przy przechodzeniu na inna lokacje. Wróciłem więc do vanillo-wych plików gry. Ale nie rozpocznę gry jeśli nie zmienie tego diabelstwa tak nie idzie grać :(

 

Pomorze ktoś albo poradzi coś ?

Edytowane przez Ptachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ptachu napisał:

Pany prośbę mam. Próbuje "urozmaicić" OGSE. Nie lubię jak w takich modach wali się 16 pestek z kałasza w kolesia a ten stoi i się smieje. Rozpakowałem plik odpowiedzialny za configi broni. Przerobiłem je i spakowałem tak jak należy. Efekt gra nie wczytuje danego pliku po spakowaniu. Próbowałem dodać przerobione configi do folderu Gamedata. Efekt wylot przy przechodzeniu na inna lokacje. Wróciłem więc do vanillo-wych plików gry. Ale nie rozpocznę gry jeśli nie zmienie tego diabelstwa tak nie idzie grać :(

 

Pomorze ktoś albo poradzi coś ?

Napisz konkretnie, jaką broń chcesz mieć "podkręconą". Spróbuję Ci pomóc, skoro aż tak wkurza Cię słabość pukawek.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.