Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Więc i ja apeluję do szanownego kierownictwa forum, Proszę o umieszczenie na stronie z modem, tego fixu do pobrania z krótkim opisem czego dotyczy.

Cytuj

Gdzie znajduję się kurier Chalwa, sprawdziłem prawie całe bagna i nic 

@Gh0sTp kurier jest w piwnicy, na tym gospodarstwie na którym jest taka dość wysoka wieża 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gh0sTp napisał:

Gdzie znajduję się kurier Chalwa, sprawdziłem prawie całe bagna i nic 

Nie pamiętam czy to był ten kurier ale jeśli się nie mylę to Chaława jest przed wejściem do X-10 i miał zanieść pojemnik radioaktywny dla Saharowa który my musimy po nim przejąć.

To nie ten kurier.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwaliłem się już ukończeniem moda. Teraz pochwalę się czasem jego ukończenia. Rozpocząłem grę 18.06.2017 a zakończyłem 6.08.2017 czyli niecałe 50 dni. Fakt, grałem sporo dziennie. Dla niedowiarków mogę wstawić pierwszego i ostatniego sava.

Ale daję wyzwanie innym graczom. Kto zrobi to jeszcze szybciej?

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dotyczy reklamy. Wiecie dlaczego ludzie jedzą prawie wyłącznie jaja kurze a nie kacze, choć te drugie są bardziej wartościowe?

Ano dlatego, że kaczka jak zniesie jako, to jest cicho, a kura jak je zniesie, to łazi po wybiegu i gdacze.

A ja i tak cieszę się z mojego miejsca na pudle, choć widzę, że jest mocno zagrożone. Ale nie szkodzi. Te podane terminy w porównaniu z wieloma miesiącami jakie były potrzebne dla wcześniejszych Solianek pokazują, że jest to nareszcie mod w który można grać i pamiętać co było na początku :020: po zakończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pykam po woli. Nawet nie wiem kiedy zacząłem nie mówiąc o tym kiedy skończę.

Tylko ta grafika w 1.0004 jest taka kwadratowa. Wkurza mnie to bo posiłkuję się filmikami Syrriusa, który jedzie na 1.0006. i wygląda to o wiele lepiej. Chyba przerzucę się na szóstkę i zobaczę jak pójdzie, chodź z opinii wynika, że nie pójdzie.   

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarrMoo - grafikę to sam sobie ustaw w opcjach. Na ile wysoko komputer Ci pozwoli.

A jeśli chcesz mieć kupę wylotów bez powodu i problemów z grą, to się przesiądź na 1.0006.

Grałem na 1.0004 od początku i grafikę miałem jak należy. Tylko na zabugowanych lokacjach gdzie musiałem zejść z oświetleniem na statykę, a suwakami mocno w lewo, było słabiej, ale nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałem już sporo screenów, ale jeszcze kilka aby udokumentować jaka grafika jest na v.10004. Nie miałem zastrzeżeń na dynamicznym i pełnym dynamicznym. Trochę gorzej, bo za bardzo pastelowo było na statyce.

ss_administrator_08-02-17_21-00-51_(dead_city).thumb.jpg.065ba324d5393ccab23e50f271e8180a.jpg

Spoiler

ss_administrator_07-21-17_15-51-15_(jupiter).thumb.jpg.241617c6518fddb2ea58566a79a7e0ad.jpgss_administrator_07-23-17_13-20-54_(l07_military).thumb.jpg.20338378306218a43bd39f39bfcb17f1.jpgss_administrator_07-29-17_14-03-23_(l01_escape).thumb.jpg.7080ac4e0a8e88aee2bd3ddea948548b.jpgss_administrator_07-30-17_17-05-55_(aver).thumb.jpg.97ccd9d05d227c7d064dbd395992a229.jpgss_administrator_08-06-17_12-19-43_(zaton).thumb.jpg.f083547854179111b6ee2f821c6f1c40.jpgss_administrator_08-06-17_21-31-13_(zaton).thumb.jpg.c71a6dbdabdc2fe85a330f59c0156142.jpgss_administrator_08-06-17_22-05-54_(l01_escape).thumb.jpg.6536f30f785a9e5c9d202d399c7ba4b8.jpg

ss_administrator_07-29-17_16-47-48_(generators).thumb.jpg.0fa713855033d8715e27e52caa4b5ed9.jpg

Starałem się wybrać screeny przy różnej pogodzie i na różnych lokacjach, ale niewiele mi zostało po czyszczeniu zapisów.

Jak widać, v.1.0004 dla tego moda nie jest zła. Wiem, że zwolennikom grafik "filmowych" to nie wystarcza, ale na filmy to jak chodzę do kina.

DODANO: Trawa i cienie słoneczne na 0. Suwaki całkiem na lewo.

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz w tych ustawieniach specjalnych? Mod ma problemy z usuwaniem trupów, tak NPCów jak i mutantów. Więc jak nie wyłączysz częstego spawnu mutantów, nocy grozy gdy łapki zombich już nie będą potrzebne do rozliczenia zadania ( choć i bez nocy grozy można je mieć bez problemu ) i jeszcze paru obciążających pamięć ustawień, będzie się to kumulować. Mod zapamięta każdego trupka i musi go wczytać. Nie szkodzi, że jest na innej lokacji, jest w zapisie i mod go widzi.

A jeszcze jak trzymasz w jednym katalogu wszystkie zapisy od początku, to problem rośnie. Jak tylko uzyskasz finalizację zadania, zbędne zapisy do katalogu poza grą. Zostawić najwyżej dwa ostatnie twarde. I tak zawierają całą pamięć o grze.

Przynajmniej u mnie, zacinki zdarzyły się zaledwie kilka razy, przy zbiegu burzowej pogody z gromami, wybuchów w walce i zadziałania takiej anomali błysk i huk. Ale to chyba ona była tym hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gh0sTp napisał:

@kondotier suwaki na lewo, rozdzielczość 1280x720, statystyczne oświetlenie, a i tak się tnie pomimo dobrego, ale to bardzo dobrego sprzętu.

Mój komputer nie jest bardzo dobry, nawet nazwanie go średniej klasy było by przesadą. Jednak ukończyłem Soljankę bez większych problemów w większości na pełnym oświetleniu dynamicznym. Na pewnych lokacjach przechodziłem na oświetlenie statyczne. Owszem, miałem wyloty i inne problemy, ale nic z czym nie można sobie poradzić.

Powiedzenie, że ma się bardzo dobry sprzęt nic nie znaczy. Ważne jest czy wszystko działa jak trzeba. Widziałem świetne komputery tak zasyfione, że ledwo się uruchamiały, nie mówiąc o graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak robiłem swoje mody do Soljanki to grałem na 1.0005, a z powodu że robiłem tekstury i efekty, wszystko miałem na maxa. Zero ścinek, nawet jak do MM wchodziłem nie miałem wylotów.

Na dodatek jeszcze ustawiłem wszystko by postać mi nie ginęła, bo grałem nie po to by grać ale by sprawdzać jak co działa więc przez większość czasu były sytuacje gdzie moja postać stała a wszystkie NPC w okolicy strzelały do mnie robiąc totalny chaos, a jak w trybie dema latałem po mapie sprawdzając tekstury, więc dla stabilności nie było to zbyt dobre, a mimo to miałem może tylko 3-4 wyloty... Fakt że misje olewałem ale ogólnie nie narzekałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.