Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Już nie mam siły więc nadszedł czas żeby w jakimś modzie do stalkera troszkę zachaetować. Tyle co ja się nabiegałem za tymi artami to szok, a one i tak respić się nie chcą. No ale zachciało mi się wziąć iiny wariant questa, zamiast szukania Plazmowej gąsiennicy szukanie iluś zwykłych artów. Wszystko się respiło oprócz Błony i Kompasów, no jeden Kompas się zrespił przez nie wiem jak długi okres gry, a w schowkach na nie nie natrafiałem.

Potrzebuję artefaktu Błona, a nie wiem który to i jak się nazywa w tym modzie, najlepiej jeszcze jakby ktoś podpowiedział jak go dodać do przedmiotów do kupienia u Sacharowa, ileś stron wcześniej dostałem plik ze zmienionym handlem u niego tak żeby można było kupić Kompas i to działa. Jeszcze tylko ta Błona i popchnę fabułę.


@edit 
Mam plik od @mmk7, zrobiony przez matrix32, dodaje on Kompasy i możliwość kupna najlepszych detektorów to może teraz dam radę znaleźć tą Błonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Jeśli masz problem z artami możesz ewentualnie wrzucić tą poprawkę która powoduje że przy trupach znajdziesz sporo rzeczy w tym artefakty.Zabite zombiaki mają ich sporo i bez problemu znajdziesz przy nich kompas czy też błonę.Gdyby się zdecydował pierwsze cztery pliki wrzuć do  gamedata/configs/misc  a ostatni death_manager.script do gamedata/scripts.Niestety nie mam pewności czy zadziała bez rozpoczynania nowej gry , gdyż wrzuciłem ją jeszcze przed pierwszym odpaleniem moda.

death_generic.ltx

death_items_by_communities.ltx

death_items_by_levels.ltx

death_items_count.ltx

death_manager.script

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- Ty zadanie na arty, wziąłeś od razu i może dlatego wyskoczył z nimi taki problem. A z możliwych dialogów wynika, że po wzięciu zadania na Gąsienicę, dowiedzenia się jak trzeba do niej dotrzeć, można wrócić do Barmana i zamienić na szukanie wielu artów. Możliwe że wtedy skrypt zaskakuje spawnem potrzebnych artów. Trzeba by to sprawdzić grą, ale czy komuś będzie się to chciało zrobić :052::051:  :042:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Ciężko mi to stwierdzić, wiele dni chodziłem po mapie w poszukiwaniu artów tych ważniejszych (Kompsów i Błony) i w sumie drugi kompas samemu znalazłem dopiero dzisiaj zrespił sie na Magazynach Wojskowych w anomalii od strony wejścia od Baru, jeden kiedyś zrespił sie w Ciemnej Dolinie (i od tego czasu tamta anomalia nic nie urodziła ;) ). Ale co dziwne bardzo dużo tych anomalii z nazwami swoimi jest u mnie często pusta (niektóre zaś mają praktycznie zawsze jakiś artefakt albo 2), spawn artów jest chyba ustawiony w tym modzie na bardzo rzadki albo jam mam takiego strasznego pecha. A Błony samemu to jeszcze żadnej nie znalazłem, a też chodziłem wokół wszystkiego co miało jakąś chemiczną anomalię w sobie. Bo ta reszta zwykłych artów typu Bateria, Korale Mamy, Bateryjka i 3 Meduzy to zasadniczo bez problemu znalazłem. Trafiają się często.

Cytuj

Trzeba by to sprawdzić grą, ale czy komuś będzie się to chciało zrobić

Nie życzyłbym tego najgorszemu wrogowi tyle co ja natraciłem czasu i nic nie zdziałałem to...szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi artami, to nie tylko Ty miałeś problem. Dlatego na prośbę rus graczy, jest zrobiony fix na zwielokrotniony spawn artów w anomaliach. No i od postawienia w anomaliach wykrywaczy, możliwość sprawdzania na mapie czy coś i gdzie się pojawiło.

Autor moda, dał odpowiedź, że wprowadził opcję dla artów w trupach i schowkach, aby zachęcić ("zmusić") do szukania i przeszukiwania. Szukałem, przeszukiwałem, sprawdzałem anomalie na mapie i z artami tym sposobem problemów nie miałem.

Powyższą wypowiedź traktuję, jako podpowiedź dla tych co dopiero z modem będą mieli przyjemność. I radzę u Barmana brać opcję na Gąsienicę. Zawsze można ją zamienić na szukanie kupy artów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem w podziemiach Agropromu, mam znaleźć PDA żołnierzy powinności. Docierając do 3 trupa po drabince na górę w tym miejscu (zajrzałem do poradnika) podejrzewam, że powinien aktywować się jakiś skrypt, który uniemożliwia zejście na dół i otwiera przejście likwidując drzwi. U mnie niestety nic takiego się nie dzieje, skaczę, kucam, próbuję na wszelkie sposoby. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem autosave'a jeszcze raz przeszedłem podziemia i niestety nie działa. Za to na górze nagle nie wiadomo skąd zespawnował się burer i 2 pijawki ...

Edit: Dołączam screeny.

xrEngine 2016-12-30 19-18-24-16.bmp

xrEngine 2016-12-30 19-18-33-49.bmp

Edytowane przez headshooter
dodano screeny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję, oglądałem poradnik, starałem się robić dokładnie to samo z dokładną kolejnością, niestety z żadnym skutkiem. Teraz za to jak się pokręcę trochę na górze to przez ścianę radośnie wbiegają pijawki, przepuszczają atak i znikają w ścianie. Za każdym razem są dwie. Obiegałem już ten pokój wzdłuż i wszerz po kilkadziesiąt razy i nic.

Edytowane przez headshooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz do tego pomieszczenia pijawki i burrery chyba zapędziły ducha Naboia :D ja z rozpędu przeszedłem przez teleport, a on tam został ;) Ale wczytywanie save-a za którymś razem załatwiało sprawę i wszystko wracało do normy. A jak nie to nie ma mocnych musisz zaczynać od jakiegoś save-a na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pijawkami to normalne. One i jeszcze taki jeden "uduchowiony" NPC, będą tak się pojawiać w tym miejscu.

I takie retoryczne pytanie. Zadanie od dcy Powinności wziąłeś? I sprzęt który Ci na wypad dali.

Radzę, jak jak jeszcze masz, zacząć od sava zaraz po wejściu do tego pomieszczenia za okrągłą salą, wytłuc czarne tuszkany i następnie dobrze poszukać na tej elektrycznej aparaturze z lewej strony. Szczególnie na górze. A następnie zejść do tej piwniczki, co jest za kratą z jej lewej strony. No i dopiero dalej. A jak to nie pomoże, to nie masz innego wyjścia, jak ponownie wejść z Agro do podziemi. Zrób też sobie spory zapas udźwigu, bo będzie co zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie wziąłem od dowódcy powinności i pobrałem cały ekwipunek na misję. Cofnąłem się za Twoją radą (miałem poprzedni zapis), przy okazji znalazłem płytkę tekstolitową i mapę migracji, której nie wiem jakim cudem wcześniej nie zauważyłem. Niestety problemu to nie rozwiązało, także jutro będę próbował zacząć z powierzchni Agropromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.