Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Też zauważyłem zmiany. A to "charges" przetłumaczyłbym jako "części" lub "elementy".

Bo takie coś zestaw naprawczy powinien posiadać i jest to zabierane do naprawy. I zgadzam się z Triksterem, że dla jasności dialogu, musi to pozostać.

Pytanie - czy doklejenie tych 4 linii można zrobić be z problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ta linijka jest w poprawce, ale po angielsku. Znajdź ją i wrzuć w odpowiednie miejsce.

A co do tego zestawu naprawczego, to we FOTOGRAFIE zużywał się bez komunikatu, a tu jest prawdopodobnie to samo, tylko z opcją zapytania i pokazania ile się zużyje na dany stan popsutej rzeczy, a ile nam zostanie. Obstaję przy mojej koncepcji, choć może być inaczej.  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny Ludowe bym się nie domyślił, że trzeba coś takiego zrobić.. Dzięki @smox, za przypomnienie o solucji :) Przeszedłem LA, wielkie podziękowania należą się całej ekipie Dezowave, każdy fan stalkera, powinien zagrać w tą grę :) 

Edytowane przez bober322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem zbytnio gdzie pijawka atakuje bo nie zaatakowała mnie pewnie ktoś ją wyrżńął wojskowi lub burrer, nie widzę zbytnio pokoju z łóżkami a w tych których byłem jest takie lekarskie ruchome. ale po wejściu na nie w szybie nic nie ma na brzegu bo dalej nie sięga postać. :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem fixa na zestaw naprawczy.

Bez dokonywania zmian w pliku stable_la_mesage.xlm efekt był taki:

http://www.sendspace.pl/file/pic/b06d501abfbc09109443797/1

a po dokonaniu zmian taki:

http://www.sendspace.pl/file/pic/6e26faa1eb3763d04bbdc4c/1

 

A zmiany dokonałem takiej:

<string id="ui_up_buy_upgrade_yes_not">		<text>Czy jesteś pewien, że chcesz wydać %d RU, żeby kupić to ulepszenie?</text>	</string>	<string id="ui_use_repair_kit">		<text>Czy jesteś pewien, że chcesz użyć %dą  część zestawu remontowego? Mieć będziesz wtedy jeszcze %d.</text>	</string>		<string id="ui_up_not_enough_money_cost">		<text>Nie masz wystarczająco %d RU</text>	<

Zrobiłem sobie kopię bezpieczeństwa w/w pliku w kat. pol. Wtedy do niego z pliku angielskiego przekopiowałem linie 72 do 74 i dokonałem wpisu polskiego tekstu. Zapisanie pliku i uruchomienie gry ze skutkiem jak na drugim screenie.

Wg napisu na środku, powinny być najwyżej 4 naprawy. Ja już naprawiałem dużo razy więcej, a pasek zużycia zestawu nadal jest pełny. Oby tak dalej.

SEVA naprawił mi dopiero wtedy, jak ją miałem w plecaku.

 

DODANO:

Po przemyśleniu propozycji metek58 - z #669 - dokonałem zmiany treści w linii 73, w ramce kodowej. Wyjaśnienie w # 670.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego wpisu w pliku dokonywałem, nie wiedząc co się wyświetli. Oczywiście, że teraz, po wiedzy co się wyświetla, ta Twoja wersja jest lepsza.

W kodzie pokazuję tylko miejsce w którym to należy zrobić, a na podstawie screenu, każdy może zmienić treść na mu odpowiadającą.

Ale przypuszczając, że ta treść będzie bezpośrednio kopiowana, jeśli pozwolisz, to do mojego posta, wkleję Twoją treść.

Ostateczna decyzja co tam będzie i tak należy do robiących patch polonizacji.

 

 

DODANO: W związku z trudnościami z utworzeniem wpisu uwzględniającego odmianę liczebników, ostatecznie uważam że sprosta temu taka treść:

" Czy jesteś pewien, że chcesz użyć %dą  część zestawu remontowego? Mieć będziesz wtedy jeszcze %d. "

I na taką zmienię w swoim poscie #667.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, Losta Alfa część fabularna główna odbębniona/odtąbiona - solucja ostatnia część.

 

Wychodzisz z sarkofagu w miejsu w którym się dostałeś do niego, nie korzystaj z oferty Monolitu.

Idziesz do portalu na terenie tzw. czaes 2 z lewej strony unikając potyczek z mutantami.

Portal i jesteś na generatorach, rozmowa z duchem potem mutanty i "zawichrowania" twojego organizmu - stan jakby półomdlenia/wizje ? duch ci pomaga, rzecz sie dzieje koło dziwnego tworu/pozostałości po anomali/ach.

następnie - polecam najpierw samemu solo - rozmowa z duchem i idziemy do wejścia do X2 zabijając po drodze trepów z posterunków ochronnych wewnętrznych - na terenie obiektu.

Duch otwiera nam pakamerę i drzwi do X2 stoją otworem.

Piętrami w dół (podobne do laborki z ciemnej doliny z podstawki) - patrz pda - wajchy, mutanty, i komputerek w miejscu gdzie w podstawce jest ognisty poltergeist, do włąsciwego poziomu potrzebny kod drzwi naprzeciwko na klatce schodowej głównej potem klatka schodowa druga - po wejściu do pomieszczenia w którym są szby zamiast ścianki działowej (jak w podstawce) idziemy schodami w dół i potem troche do góry po przeciwnej stronie, brakuje pakamery po lewej z promieniujacym opasem czyli niby - olbrzymem.

Po włączeniu idziemy do środkowego pulpitu przy oknie i przełącznik potem portal na ziemi.

 

Ladujemy w melino-szałasie sidora, podchodzimy do niego - pda jest czyste, i ...i zaczynamy właściwą grę/zabawę.

 

jesteśmy wolni, nie ciśnie nas żadna fabuła, robimy sobie zadanka poboczne, zwiedzamy.

 

Gra(mod)  godna polecenia, grając na spokojnie (bez głównej lini fabularnej) możemy docenić walory tego moda.

 

Moja charakterystka Stalkera w tym moda Lost Alfa - te gry/mody to nerwica natręctw czyli, że co chwilę mam coś takiego u siebie i wy pewnie też macie to uczucie/a - a zajrzę tu, albo tam, a zrobię to poboczne albo nie, zrobię najpierw to a dopiero potem tamto...

 

Mod będzie długo u mnie wisiał na tapecie/pulpicie/ kompie, czyż zakochany nie widzi wad  w swojej wybrance ;), wyloty potraktowałem jak rodzaj nowego wyrzutu/emisji, się przyzwyczaiłem.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że po wejściu do sarkofagu w zadaniu na szukanie baterii co chwilkę widzićie pulpit ja tak mam z takim komunikatem

Engine error. Last line in stack trace: PAPI::pDomain::transform_dir()+2933 byte(s)   C:Program Files (x86)S.T.A.L.K.E.R. - Lost AlphabinsxrParticles.dll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś backup zrobiony czystej lost alpha bez spolszczenia z najnowszym patchem?? Eksperymentowałem z spolszczeniem (czcionka) i teraz muszę skopiować oryginalne pliki :)

Więc jak ktoś ma niech wrzuci na mediafire i da linka (innym też się przyda ;) )

 

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.